Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences JN PLYN,sro - plynové kotly, oprava a servis plynových kotlov - O ErP / ELD
Choď na obsah Choď na menu
 


O ErP / ELD

erp.jpg

V nadväznosti na Kjótsky protokol Európske spoločenstvo zaviedlo implementáciu známu ako klimatický cieľ 20 -20 -20 - Európsky energetický plán. Tento cieľ sa zameriava na 20% zníženie emisií výfukových plynov so skleníkovým efektom, zníženie o 20% spotreby elektrickej energie a 20% zvýšiť podiel energie pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov energie. Na implementáciu cieľa "Európsky energetický plán" vydalo Európske spoločenstvo sériu smerníc a vykonávacích nariadení s priamym uplatňovaním vo všetkých členských štátoch Európskej únie. Preto od 26. septembra 2015 musia všetky zariadenia na vykurovanie a ohrev pitnej vody, ako aj systémy, ktoré obsahujú viaceré zariadenia tohto typu, spĺňať európske smernice: Smernica ErP - Smernica o ekodizajne a smernici ELD - Smernica o energetike Označovanie výrobkov.

Ako čítať energetické štítky: Energetické štítky zvýrazňujú triedu energetickej účinnosti pre dve funkcie kotla: vykurovanie a zásobovanie horúcou vodou a ďalšie informácie, ktoré môžu byť užitočné pre koncových užívateľov pri výbere najefektívnejšieho výrobku s najnižším vplyvom na životné prostredie (napr. Spotreba energie a energie, hluk atď.). Ak je žiaduce zvýšiť energetickú účinnosť systému, je možné to dosiahnuť pripojením ďalších položiek a príslušenstva. V tomto prípade sa okrem špecifického štítku s produktom vydáva značka pre celý systém.

etichete-energetice-condensare.jpg

 
 Archív

Kalendár
<< máj / 2023 >>

Štatistiky

Online: 5
Celkom: 1119762
Mesiac: 11283
Deň: 274